Jedne z najlepszych chwil w lecie to te spędzone bez stresu na opalaniu na plaży u morza. Czy jednak na pewno możemy zupełnie niczym się nie stresować? Z efektywną ochroną przecisłoneczną oczywiście, że tak! Przeczytaj o najlepszych trikach i pomysłach na bezpieczne opalanie i bez obaw oddaj się wygrzewaniu w słonecznym blasku. Spakuj bikini, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne.... i co jeszcze?
Na początku musimy sobie coś wyjaśnić: chcesz osiagnać efekt w postaci opalonej, brązowej skóry czy kilka dni męczyć się z zaczerwienieniem i oparzeniami? Założymy się, że pierwsza opcja jest celem każdego z nas. W tym przypadku nie obejdzie się bez kremów do opalania z filtrem UV. Nawet jeżeli opalasz się łatwo, filtr to absolutna konieczność. Opalona i brązowa skóra to jedna strona medalu, na drugiej jest przedwczesne starzenie sie skóry i ryzyko raka skóry. Krem do opalania nanieś ok 30 minut przed wyjściem na plażę aby dostatecznie się wchłonął i mógł działać z całą mocą. Aplikację należy powtarzać co 2 godziny lub po każdej kąpieli w wodzie, nawet jeżeli wasz krem jest wodoodporny. Skup się na często zapominanych miejscach jak uszy, nos czy stopy. Sprawdź nasza ofertę kosmetyków do opalania.
Prawdopodobnie słyszałaś już o tym, że promienie słoneczne są najbardziej intensywne około południa. Dlatego między godziną 11:00 a 15:00 lepiej pozostać w cieniu. Jeśli pragniesz brązowej skóry, wystawiaj swoje ciało na słońce wczesnym rankiem, oraz późnym popołudniem. Dzięki temu również osiągniesz wymarzony brązowy odcień, będzie to jednak o wiele bezpieczniejsze
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się spalić skórę głowy? Jeśli tak, jestem pewna, że zgodzisz się, że nie jest to całkiem przyjemne doznanie. Czerwona spalona skóra lśni i świeci się na kilometr, swędzi cię nie do zniesienia, nie mówiąc już o nieatrakcyjnym wyglądzie, gdy skóra głowy zaczyna się łuszczyć. Jak tego uniknąć? Najlepiej za pomocą dużego kapelusza, który na szczęście jest również bardzo modnym letnim dodatkiem. Nakrycie głowy chroni nie tylko skórę głowy i włosy, ale także twarz. Dzięki dużemu kapeluszowi z rondem cera nie opala się zbyt intensywnie, nie starzeje się przedwcześnie, a także udaje Ci się dzięki temu uniknąć nieestetycznych plam pigmentowych.
Promienie słoneczne nie tylko zagrażają skórze, ale mogą również zaszkodzić naszym włosom. Ilekroć zamierzasz spędzać więcej czasu na plaży, nałóż ochronny spray na włosy, aby chronić je przed słońcem. Zapakuj go również ze sobą w torbę plażową. Oprócz ochrony przed promieniowaniem UV doskonale nawilża włosy, a także przeciwdziała blaknięciu koloru włosów. Mam dla ciebie kolejną radę, która przynajmniej częściowo ochroni Twoje włosy przed szkodliwym działaniem soli morskiej lub chloru w basenie. Nim pójdziesz się kąpać, spłucz włosy czystą wodą, na przykład pod prysznicem. Mokre włosy nie wchłaniają już tyle wody z solą ani środkami chemicznymi, które mogłyby je uszkodzić. Następnie spłukuj włosy po każdej kąpieli. Sprawdź, jak najlepiej chronić włosy w lecie.
Jeśli planujesz opalanie, powinnaś zostawić swój ulubiony zapach w domu na półce w łazience. Większość perfum opiera się na alkoholu, który wysusza skórę, a po opalaniu mogą pozostać na niej brzydkie plamy, czasem nawet pojawia się wysypka po reakcji z promieniami słonecznymi. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie wyjścia bez ulubionego zapachu i nie chcesz z niego rezygnować, wybierz perfumy bez alkoholu. Świetną alternatywą są także perfumowane olejki, które pięknie pachną, a jednocześnie pielęgnują skórę.
Promieniowanie słoneczne dosłownie wysysa nawilżenie ze skóry. Dlatego nawet jeśli nie poparzysz się bezpośrednio na słońcu, skóra po opalaniu może stać się sucha, odwodniona, a w niektórych miejscach mogą tworzyć się suche łuski. Dlatego regularnie nawilżaj skórę latem. Niezależnie od tego, czy sięgasz po dedykowany kosmetyk po opalaniu, czy zwykłe mleczko nawilżające, codziennie rozprowadzaj je dokładnie na całym ciele. Twoja skóra najlepiej wchłania nawilżający balsam po prysznicu lub kąpieli. A jeśli chcesz być naprawdę dokładna, nawilż skórę nie tylko wieczorem po opalaniu, ale także i rankiem przed opalaniem. Na koniec, podpisuję się obiema rękami pod zaleceniami nawodnienia od wewnątrz, czyli ścisłe przestrzeganie pitnego reżimu. Dowiedz się, co najczęściej dolega skórze po opalaniu.
lub
Nie masz jeszcze konta? Załóż nowe konto.