Możesz posiadać całą masę różnokolorowych cieni do powiek, ale tylko ich prawidłowe nałożenie przyniesie Ci wszystko, czego od nich oczekujesz. Dzięki znajomości sprawdzonych produktów i procedur będziesz mieć gwarancje, że Twój makijaż wytrzyma naprawdę długo. Przejdźmy do nich.
Zdecydowanie opłacalną opcją jest kupno pędzli do cieni, ponieważ znacznie ułatwiają nakładanie i mieszanie cieni. Oprócz podstawowego pędzla możesz użyć pędzla skupiającego się na załamaniu oka, skośnego pędzla do cieniowania, a także pędzla do detali czy rozmycia. Wszystkie muszą być utrzymywane w czystości.
Dla lepszej przyczepności i dłuższej trwałości makijażu oka stworzono bazy pod cienie, które szybko zadomowiły się na rynku kosmetycznym. Istnieją również podkłady do bardziej wyrazistego i trwałego wyglądu cieni do powiek, zwłaszcza pudrowych. Baza pod cienie wygładza powierzchnię powiek, gwarantując równomierne pokrycie cieni.
Przed nałożeniem bazy powieki należy odtłuścić balsamem. Następnie stopniowo wklepać niewielką ilość produktu w skórę zamkniętych powiek. Później delikatnie nałóż cień na bazę. Najlepiej sprawdzają się pędzle do cieni z naturalnym włosiem.
Jeśli nie masz jeszcze w domu bazy pod cienie lub po prostu nagle Ci się skończyła, spróbuj przypudrować odtłuszczone powieki lub nałożyć warstwę korektora. Zabieg ten udoskonali również późniejszy makijaż oczu, który z pewnością nie pozostanie niezauważony.
Po przygotowaniu podkładu (baza + cień neutralny) zacznij nakładać kolorowe cienie do powiek. Wybierając odcienie, skup się na kolorze oczu. Dopasowanym makijażem subtelnie podkreślisz ich urok. Niech Twoje mocne strony zaczną działać… z dobrze dobranymi kosmetykami!
Niebieskie oczy - używaj brązowych, fioletowych, ciemnoszarych, złotych, brązowych lub delikatnych różowych cieni.
Zielone oczy - szczególnie odcienie szarości, brązu, fioletu, śliwki, miedzi lub złota.
Brązowe oczy - pasuje do nich całe spektrum kolorów: zielone, niebieskie, szare, pomarańczowe, różowe...
Jasne cienie powinny znaleźć się w wewnętrznym kąciku oka i pod łukiem brwiowym, gdzie stworzą rozświetlone punkty. Średnio nasycone odcienie nakładaj na ruchomą powiekę, a ciemne na zewnętrzny kącik oka, aby je wydłużyć i sprawić, że spojrzenie będzie bardziej intensywne.
Jakie inne produkty upiększające wykorzystać do sztuki uwodzenia makijażem? Aby zaoszczędzić czas, postaw na kremowe cienie, najlepiej wodoodporne. Większa inwestycja się opłaca – ten rodzaj makijażu oka dobrze się utrzyma nawet bez podkładu. Konieczne jest jednak odtłuszczenie powiek.
Jeśli chcesz zainwestować w droższą paletkę cieni do powiek, wybierz taką, która zawiera zarówno cienie matowe, jak i błyszczące. Dzięki temu możesz stworzyć dowolne wariacje makijażu oczu - bardziej naturalne do pracy lub ekstrawaganckie na wieczór. Palety nude, dostrojone do brązu, docenią kobiety o wszystkich typach urody.
Unikaj metalicznego makijażu im bardziej jesteś starsza, ponieważ podkreśla zmarszczki wokół oczu. Neutralne, ziemiste kolory cieni do powiek pasują do wszystkich pokoleń. Optyczne powiększenie oka zapewni biały cień w wewnętrznym kąciku, a lekki połyskujący cień na środku powieki uniesie brwi.
Wytrzymałość makeupu, w tym cieni do powiek zwiększy spray do utrwalania makijażu. Rozpyl ten specjalny produkt na twarz z zamkniętymi oczami po całkowitym wykończeniu makijażu, z odległości około 20 cm. Niektóre utrwalacze mają również działanie matujące.
Encyklopedia piękna > Makijaż i kosmetyki do makijażu