Wszyscy wiemy, że zdrowa cera zaczyna się od czystej cery. Brzmi logicznie. Nawet jeśli masz najlepszy krem nawilżający, inwestujesz dużo pieniędzy w odmładzające maseczki i serum i nałożysz je na nie do końca czystą skórę, w zasadzie wyrzucasz pieniądze w błoto. Wszystkie te rewolucyjne składniki przeciwzmarszczkowe i pielęgnacyjne po prostu nie docierają tam, gdzie powinny. I nawet Twoja skóra i jej naturalna zdolność do regeneracji nie radzi sobie z drobnymi zanieczyszczeniami, sebum i resztkami makijażu. Nawet jeśli nie widzisz konsekwencji od razu, za kilka lat Twoja skóra zwróci Ci złą pielęgnację i to z nawiązką.
W poprzednim artykule przyjrzeliśmy się, co się dzieje, gdy nie myjesz cery przez długi czas lub gdy zapomnisz (lub po prostu Ci się nie chce) tylko raz. Tak czy inaczej, oczyść skórę, gdy tylko sobie przypomnisz. Dokładnie ją wyczyść, ponieważ Twoja cera na to zasługuje. Wyobraźmy sobie odpowiednią procedurę oczyszczania skóry. Oczyszczamy ją od góry do dołu… i na pewno to powtarzamy. Tak, wprowadzamy tzw. podwójne oczyszczanie.
Cokolwiek się stanie, spraw, aby pielęgnacja skóry była Twoim priorytetem wieczorem. Nawet jeśli podróżujesz lub wracasz późno do domu. Czy wiesz, że demakijaż zajmie Ci może 10 minut? Skróć więco tyle swoje wieczorne zajęcia. Wyłącz telewizor 10 minut wcześniej, zamknij książkę, odłóż telefon. I spędź ten czas w łazience przed lustrem.
Producenci tuszów do rzęs, eyelinerów i cieni nieustannie unowocześniają skład swoich produktów, aby były w stanie wytrzymać nawet najbardziej wymagające warunki. I to jest super, ale w jaki sposób to później zmyć? Trwały makijaż oczu to jedno z największych wyzwań demakijażowych.
Weź płyn do demakijażu przeznaczony specjalnie do okolic oczu i nałóż na 2 waciki. Następnie umieść je blisko oczu i ciesz się kilkoma sekundami spokoju. Nie szoruj od razu powiek i nie denerwuj się, że Twój makijaż nie schodzi. Odczekaj np. całą minutę, w międzyczasie makijaż się rozpuści, a Ty po prostu zetrzesz go delikatnymi pociągnięciami.
Jeśli używasz bardziej wyrazistej, trwałej szminki, wykonaj demakijaż ust tak samo, jak przy oczach. Pozostaw pomadkę dłuższą chwilę pod wacikiem nasączonym płynem do demakijażu, a następnie zetrzyj z ust.
Teraz sięgnij po swój ulubiony płyn do demakijażu. Polecamy np. balsam lub olejek do makijażu, ale może to być również stare, dobrze znane mleczko lub woda micelarna. A następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu produktu. Niektóre produkty wystarczy rozgrzać w dłoniach, następnie nałożyć na wilgotną twarz i masować okrężnymi ruchami. Inne nakłada się na wacik, którym delikatnie usuwa się makijaż. Czymkolwiek zmyjesz makijaż, nie zapomnij spłukać twarzy, najlepiej ciepłą wodą. To dlatego, że najlepiej usuwa ona brud.
A teraz nie daj się zwieść przekonaniu, że demakijaż wykona całą pracę. Makijaż zniknął, ale to nie znaczy, że skóra jest naprawdę czysta. Wciąż można znaleźć na niej resztki podkładu, sebum, martwy naskórek, kurz i inne zanieczyszczenia, które niepotrzebnie zatykają pory. W tym kroku wybierz jeden z produktów oczyszczających skórę. Może to być żel, pianka lub krem. Wybór konsystencji zależy tylko od Ciebie lub od rodzaju skóry. Tutaj również ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami, a co najważniejsze, na końcu dokładnie spłukać produkt.
Po tych czynnościach Twoja skóra powinna być pięknie czysta i gotowa do dalszej pielęgnacji, ale niektórzy jeszcze dodatkowo oczyszczają twarz balsamem lub tonikiem, który rozjaśnia i odświeża cerę. Toniki do skóry zawierają również dużo witamin i opóźniają jej starzenie się.
Delikatnie osusz skórę czystym ręcznikiem. Używaj tego ręcznika tylko na twarzy i pierz go co 2-3 dni, aby zapobiec niepotrzebnemu gromadzeniu się bakterii.
Po każdym oczyszczeniu skóry nadszedł czas na odżywczy krem, który odżywi i nawilży Twoją skórę. Dobierz idealny produkt do rodzaju cery. Wysokiej jakości kremy mogą wspierać naturalną regenerację skóry w nocy, a rano będzie ona piękna i promienna.
Do oczyszczania skóry używaj ciepłej wody zamiast zimnej. Lepiej otwiera pory i łatwiej uwalnia sebum, bakterie i wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego jest to również doskonały sposób na oczyszczenie skóry wieczorem pod prysznicem. Gorąca para będzie Twoim niezastąpionym partnerem podczas oczyszczania twarzy.
Kolejnym świetnym pomocnikiem jest szczoteczka do oczyszczania twarzy. Nie tylko pomaga dokładnie oczyścić skórę, ale także przyjemnie ją nawilża, odpręża i wygładza. Z łatwością usuwa nawet martwe komórki naskórka, zapobiega powstawaniu trądziku i ładnie przygotowuje skórę do nocnej regeneracji.
Nie przeceniaj mokrych chusteczek. Tak, to zdecydowanie lepsze niż nic. Trzymaj je na stoliku nocnym i używaj ich w ostateczności, gdy naprawdę nie masz siły, aby dokładnie oczyścić twarz przed pójściem spać. Ale jeśli chodzi o pielęgnację długoterminową, pozostań wierna skutecznemu podwójnemu oczyszczeniu.
Encyklopedia piękna > Makijaż i kosmetyki do makijażu