Niewiele osób naturalnie ma nieskazitelną twarz, ale zdecydowanie nie rezygnuj z marzeń o idealnej skórze! W XXI wieku dostępna jest już szeroka gama profesjonalnych produktów kosmetycznych, także do szybkiego użytku w domu lub w terenie.
Według prawidłowej pielęgnacji kosmetycznej nieocenione działanie zapewnią korektory nakładane punktowo na problematyczne miejsca. Za nieskazitelnie wyglądające twarze modeli często odpowiadają korektory. Mogą one naprawdę podnieść pewność siebie, a tym samym przyczynić się do ogólnego dobrego samopoczucia w życiu prywatnym i zawodowym.
Korektor (Concealer) to świetny pomocnik do szybkiego kosmetycznego zamaskowania niedoskonałości twarzy: cieni pod oczami, trądziku, zaczerwienień, blizn, plam pigmentacyjnych i piegów. Dodatkowo jest to miniaturowy kosmetyk, który możesz przechowywać w nawet najmniejszej torebce i mieć go zawsze pod ręką.
Oprócz korektorów w odcieniach skóry, coraz większą popularnością cieszą się korektory kolorów, które wykorzystują wzajemną neutralizację kolorów z przeciwnej strony spektrum barw. Kobiecie zwykle jeden korektor nie wystarcza... Szczegółowo przedstawimy je w następnych tekstach. Dołącz do nas w zabawnym eksperymentowaniu z korektorami!
Starożytni Egipcjanie używali różnych produktów kosmetycznych już w 3100 roku p.n.e. Jednak skupili się na oczach, rzęsach i brwiach. Na twarz nakładali naturalne olejki, aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek. Makijaż był tu powszechny dla kobiet, mężczyzn i dzieci.
W starożytnej Grecji i Rzymie kobiety aspirowały do surowo białej twarzy i w tym celu nakładały na nią silnie trujący ołowiany puder… W średniowieczu prawie zapomniano o makijażu. Do zwykłych ludzi dotarł dopiero w XVIII wieku, a w następnym zaczął rozwijać się styl glamour.
Wynalezienie fotografii i późniejszy rozwój filmu wymagały już skomplikowanego makijażu. W latach 30. XX wieku na rynek wszedł Covermark, odkrycie amerykańskiej Lydii O'Leary. I to był początek korektorów, które marki stopniowo rozwinęły w niezliczone odmiany.
Zatrzymajmy się na historii Lydii. Niepokoiło ją duże zaczerwienienie na twarzy. Kiedyś malowała irysy w ogrodzie, kiedy kropla czarnej farby poplamiła obraz. Aby naprawić błąd, natychmiast przemalowała go na inny kolor. To był tylko krok do wynalezienia korektora do skóry.
W tej chwili na pierwszy plan wysuwa się maksymalna naturalność, tzw. makijaż nude, do którego pasują również beże i brązy uniwersalnych korektorów. Kobiety nie muszą podlegać modowym nakazom, a dzięki bogatej gamie produktów do makijażu są zawsze sobą.
Encyklopedia piękna > Makijaż i kosmetyki do makijażu