Dlaczego warto włączyć peeling skóry głowy do regularnej pielęgnacji włosów? W kolejnych akapitach pokażemy Ci, jakie są jego zalety, jak z niego korzystać, a także przedstawimy Ci trzy wskazówki dotyczące peelingu włosów, które z łatwością przygotujesz w domu.
Peeling to produkt kosmetyczny, który zawiera drobne cząsteczki, których zadaniem jest mechaniczne usuwanie martwych komórek naskórka. Istnieją różne rodzaje peelingów, najczęściej spotkasz peelingi do ciała i skóry. Jednak na rynku dostępny jest również peeling do ust, który zapewnia miękkie i nawilżone usta, a także peeling do włosów idealny dla skóry głowy.
Nigdy nie stosowałaś jeszcze peelingu do włosów? Może teraz nadszedł czas, aby zacząć. Czemu? Peeling skóry głowy, podobnie jak peeling ciała lub skóry, usuwa martwy naskórek i redukuje łupież ze skóry głowy, a także doskonale poprawia ukrwienie, dzięki czemu przyspiesza wzrost włosów. Ponadto peeling do włosów zmniejsza również wypadanie i łamliwość włosów oraz dotlenia skórę, tym samym spowalniając jej starzenie. Peeling nadaje się do każdego rodzaju włosów.
Istnieją dwa rodzaje peelingu do skóry głowy. Spotkać się możesz z tradycyjnym peelingiem mechanicznym, który usuwa martwe komórki ze skóry za pomocą drobin ściernych, a także peeling enzymatyczny. Peeling enzymatyczny rozpuszcza połączenia międzykomórkowe, usuwając martwe komórki i sebum.
Peeling nanieś na wilgotne włosy i delikatnymi ruchami masuj skórę głowy. Następnie dokładnie umyj peeling wodą. Gotowe. Teraz możesz umyć włosy klasycznie szamponem i odżywką.
Częstotliwość peelingu powinna zależeć od rodzaju włosów. Jeśli masz normalne włosy, używaj go raz w tygodniu, w przypadku włosów przetłuszczających się raz lub dwa razy w tygodniu, a jeśli masz cienkie włosy i wrażliwą skórę głowy, używaj peelingu tylko raz w miesiącu.
Jeśli cierpisz na trądzik, egzemę lub rany na skórze głowy, unikaj stosowania peelingu do czasu zagojenia się skóry.
Peelingi do włosów oferują wiodący producenci kosmetyków do włosów, ale możesz też zrobić je w domu za pomocą szamponu i kilku wybranych składników.
Zmieszaj szampon do włosów z kilkoma łyżeczkami cukru (może być biały lub brązowy). Powstałą mieszankę delikatnie wmasuj w skórę głowy, a następnie dokładnie spłucz włosy.
Możesz spróbować podobnej receptury z solą. Wystarczy wymieszać szampon z kilkoma łyżkami soli i nałożyć na skórę głowy. Zaletą soli jest to, że działa ona antybakteryjnie i pomaga odtłuszczać cebulki włosów. Należy jednak unikać peelingów solnych, jeśli masz podrażnioną skórę głowy.
Z szamponem można również wymieszać kilka łyżek mielonej kawy. Kawa doskonale wnika w skórę i doskonale ją oczyszcza, cebulki włosowe będą dotlenione i odżywione. Bądź jednak ostrożna. Kawowy peeling do włosów nie powinien być stosowany przez osoby o jasnych włosach, ponieważ kawa może nieznacznie zmienić ich odcień.
Encyklopedia piękna: Pielęgnacja włosów